homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau-8


#134 2012-03-12 11:46:48

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

chiar daca ai partener stabil, conteaza oricum toate fostele lui din trecut (ce boli aveau ele si eventual nu stiau). Papanicolaul nu poate fi neglijat, nu se face mai rar de o data pe an. chiar daca iti iese bine o data, tot trebuie urmarit anual.

Offline

 

#135 2012-03-14 17:03:11

Angelap
New member
Inregistrat: 2012-03-14
Mesaje: 12

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

Prietenul meu vrea sa ii fac sex oral si mie mi se pare cam aiurea si imi este scarba mai ales ca ar vrea sa finalizeze in gura mea.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Nu vreau nici sa il pierd, dar parerea mea ca e cam pervers si daca ma iubeste cu adevarat sau macar tine la mine ar putea sa nu-mi ceara sa fac asta.
Ce parere aveti, fetelor?

Offline

 

#136 2012-03-14 17:12:07

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

1. El doar si-a exprimat dorinta.
2. Nu esti scarbos, cand iti baga organul intre picioare nu ti se pare scarbos, sau altfel, tie ti se pare scrbos organul tau sexual?
3. Nu cred ca o sa vrea sa finalizeze in gura atat timp cat stie ca e prima data pt tine. O sa te ia incet, cred...
4. Daca ti-a spus ca i-ar placea sa-i faci oral asta nu inseamna ca e pervers. E pervers atunci cand are nu stiu ce gargauni se vrea el nu stiu ce extentricitati.
   Si ce parere sa-ti mai spun? Mie una sexul oral mi se pare ceva foarte intim care te apropie si mai mult de partener si nu mi-am considerat iubitul pervers cand si-a exprimat dorinta ca ar vrea sa-i fac oral.


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#137 2012-03-14 17:15:03

Angelap
New member
Inregistrat: 2012-03-14
Mesaje: 12

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

Multumesc pt. raspunsul tau.
De cat timp esti impreuna cu iubitul tau si dupa cat timp i-ai facut sex oral, daca vrei sa-mi spui si nu sunt prea indiscreta?

Offline

 

#138 2012-03-14 18:47:11

Angelap
New member
Inregistrat: 2012-03-14
Mesaje: 12

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

k?reste a scris:

1. El doar si-a exprimat dorinta.
2. Nu esti scarbos, cand iti baga organul intre picioare nu ti se pare scarbos, sau altfel, tie ti se pare scrbos organul tau sexual?
3. Nu cred ca o sa vrea sa finalizeze in gura atat timp cat stie ca e prima data pt tine. O sa te ia incet, cred...
4. Daca ti-a spus ca i-ar placea sa-i faci oral asta nu inseamna ca e pervers. E pervers atunci cand are nu stiu ce gargauni se vrea el nu stiu ce extentricitati.
   Si ce parere sa-ti mai spun? Mie una sexul oral mi se pare ceva foarte intim care te apropie si mai mult de partener si nu mi-am considerat iubitul pervers cand si-a exprimat dorinta ca ar vrea sa-i fac oral.

Multumesc pt. raspunsul tau.
De cat timp esti impreuna cu iubitul tau si dupa cat timp i-ai facut sex oral, daca vrei sa-mi spui si nu sunt prea indiscreta?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2012-03-14 19:22:09

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

angela potoleste-te o intrebi de 2 ori? wtf? mai esti si super indiscreta. va vedea postul tau cand o sa fie online si poate il va ignora poate nu daca scrii de 10 ori la rand pari... ma abtin.

Offline

 

#140 2012-03-14 19:34:34

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

Angelap ai warn pentru postare multipla, e de ajuns sa postezi o singura data


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#141 2012-03-14 19:53:10

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

Da,esti destul de indiscreta,asta in primul rand;in al2lea rand,nu cred ca are vreo relevanta dupa cat timp am facut fiecare dintre noi sex oral...fiecare face cand simte,cand e pregatit/a,etc.
Si  offtopic  sa faci sex nu ti-e scarba? Ca si sexul oral,tot sex e.

Offline

 

#142 2012-03-14 21:15:11

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

nu sariti si voi asa tongue si voua poate va e scarba de sex anal sa zicem, si ala tot sex este nu? depinde cum definiti sexul. sa nu uitam ca functia lui primordiala este de reproducere, asa ca nu ma mira ca instinctiv multor persoane, mai ales la inceput, sa le repugne idea de oral, anal bla bla.

Offline

 

#143 2012-06-07 17:51:35

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

Angelap a scris:

k?reste a scris:

1. El doar si-a exprimat dorinta.
2. Nu esti scarbos, cand iti baga organul intre picioare nu ti se pare scarbos, sau altfel, tie ti se pare scrbos organul tau sexual?
3. Nu cred ca o sa vrea sa finalizeze in gura atat timp cat stie ca e prima data pt tine. O sa te ia incet, cred...
4. Daca ti-a spus ca i-ar placea sa-i faci oral asta nu inseamna ca e pervers. E pervers atunci cand are nu stiu ce gargauni se vrea el nu stiu ce extentricitati.
   Si ce parere sa-ti mai spun? Mie una sexul oral mi se pare ceva foarte intim care te apropie si mai mult de partener si nu mi-am considerat iubitul pervers cand si-a exprimat dorinta ca ar vrea sa-i fac oral.

Multumesc pt. raspunsul tau.
De cat timp esti impreuna cu iubitul tau si dupa cat timp i-ai facut sex oral, daca vrei sa-mi spui si nu sunt prea indiscreta?

Eu i-am facut abia dupa 2.5 ani de relatie, mai mult pt ca a insistat el...adica nah, nu vreau sa spun ca o fac din obligatie, dar nici nu mor de placere cand e vorba sa fac roll  Mai nou ma streseaza ca ar vrea  mai des, ca i se pare prea rar.adevarul e ca uneori trec si saptamani intregi fara sa-i fac,cam "uit"....iar cand ii fac...1-2ori/saptamana...maxim big_smile  ce-i drept el imi face mult mai des, dar nah,ce pot face daca n-am chef si dispozitie cand vrea el? rodnar

Ultima oara a fost editat de Alina97 (2012-06-07 17:53:38)

Offline

 

#144 2012-07-18 00:05:40

me.lissu
Full member
Inregistrat: 2012-07-17
Mesaje: 197

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

la noi e putin diferit lol numai eu ii fac lui (recunosc ca mi-e rusine sa-mi faca si el mie...am niste retineri) si asta s-a intamplat chiar inainte de sex normal

Offline

 

#145 2012-07-18 12:00:35

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

ce te retine? nu mai aveti retineri d-astea ca isi au locul...si mie mi-a fost rusine prima oara dar iti trece cand vezi cum este...

Offline

 

#146 2012-07-18 16:58:49

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

kokkinou a scris:

ce te retine? nu mai aveti retineri d-astea ca isi au locul...si mie mi-a fost rusine prima oara dar iti trece cand vezi cum este...

hmmm,nu stiu daca e chiar asa...eu am unele retineri,senzatii de jena/rusine aproape de fiecare data cand ii fac iubitului meu. neutral

Offline

 

#147 2012-07-18 17:09:53

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

alina, vorbeste cu cineva capabil sa asculte. ideea nu este sa comenteze, ci sa medieze. daca reusesti sa vorbesti tare despre asta o sa-ti vina intrebari si explicatii si raspunsuri si vei intelege tu insati care sunt motivele pentru care simti jeana aia, si poate sunt si rezolvabile, dar trebuie sa le aflii intai sa le scoti singura de la tine insati. pariez ca nu intelegi exact de ce simti se simti si te deranjeaza. e ok daca in urma dialogului care e mai mult cu tine insati decat cu prietena dispusa sa te ajute sa zicem, ajungi la concluzia ca nu vrei sa mai faci oral ca nu esti de acord, ca nu te simti bine. dar trebuie sa stii de ce si daca e rezonabil si rezolvabil. crede-ma ca merge. trebuie doar sa incerci sa intorci pe toate partile subiectul.

Offline

 

#148 2012-07-22 12:36:27

me.lissu
Full member
Inregistrat: 2012-07-17
Mesaje: 197

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

alina97, de ce sa-ti fie rusine cand ii faci lui? eu l-a inceput il puneam sa stea cu ochii inchisi:))) dar acum nu mai am probleme cu asta. El iti face tie?

Offline

 

#149 2012-07-22 19:43:29

Alina97
Full member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 213

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

me.lissu a scris:

alina97, de ce sa-ti fie rusine cand ii faci lui? eu l-a inceput il puneam sa stea cu ochii inchisi:))) dar acum nu mai am probleme cu asta. El iti face tie?

da,imi face si el. culmea e ca de la o vreme ma jenez sa-l las sa-mi faca,desi ador senzatiile pe care mi le ofera. cat despre partea cu oferitul...din cauza  ca mi-e jena ii fac foarte rar,mai mult cand sunt eu binedispusa sau cand imi cere el insistent(dar si aici e o problema,ca daca devine enervant de insistent nu-i fac nici de-a naibii... lol )

Offline

 

#150 2012-07-22 20:53:12

me.lissu
Full member
Inregistrat: 2012-07-17
Mesaje: 197

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

la mine e invers cand devine enervant de insistent ii fac numai sa taca:))
urmeaza sa plecam impreuna la mare si cred ca voi ceda si eu :-?

Offline

 

#151 2012-08-02 14:40:18

7 7 7
New member
Inregistrat: 2010-04-23
Mesaje: 55

Re: Prietenul meu insista sa-i fac sex oral , dar eu nu vreau

ai cedat pana la urma? :->

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.