homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O dieta minune sau un alt stil de viata?-33


#609 2012-05-03 07:39:31

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Garga lol daca ai voie doar 3 picaturi ar trebuii turnate direct in gura lol sa nu ramana pe vas rotfl

Eu sunt tare dezamagita de mine  supa .Din nou am o perioada stresanta numai ca de data asta se pare ca nu reusesc sa ma mobilizez grater . Oboseala, nervii intinsi la maxim si grijile m-au facut sa revin azi noapte la un fff prost obicei grater si tare dezamagita sunt de mine  supa . Azi noapte m-am trezit si m-am dus la frigider grater si am mancat jum de felie de parizer si 2 lingurite de prajitura grater


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 



#610 2012-05-03 08:26:43

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Garga, mersic, sa stii ca m-am gandit aseara pana am adormit si am visat ca nu gaseam tarate de ovaz, deci clar dukan nu e de mine...  forgetit
Mirik, capul sus si e mergi mai departe, s-a intamplat doar o data si nu e capat de lume...

Offline

 

#611 2012-05-03 09:10:09

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

eu mi-am gasit dieta care mi se potriveste ... low carb 6 zile + abateri 1 zi. Desi slabesc destul de greu (500 g pe saptamana) de cand am inceput sa mananc asa nu mai am fazele alea tampite de platou in care cantaream si salata verde pe care o puteam in castron si nu slabeam 1 gram ...
e drept ca mai intru eu in crize ca am tendinta sa imi fixez targeturi de genul : sa am 75 de kile pana la 1 iunie (dau un exemplu) si intru in panica cand vad ca nu slabesc destul insa per ansamblu ma simt bine si daca stau sa ma gandesc nu sunt la maraton, nu?
Ma gandeam sa tin o luna de dieta cap-coada dar mi-e foarte teama ca nu cumva sa inceapa tampitul asta de corp sa depuna cand ii dau prima abatere ...


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#612 2012-05-03 09:24:40

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Emi, si eu ma gandesc sa am grija ce mananc macar 5-6 zile pe saptamana si intr-o zi in wk sa imi fac o pofta...
O sa scot dulciurile, painea, cartofii, tot ce nu e sanatos, sa nu mai mananc dupa ora 19, sper sa pot sa tin, desi uneori ma simt rau cand mananc ceva aiurea parca tot as manca...

Deci de azi, 03.05.2012 o iau de la capat cu stilul de viata sanatos, am 59 kg, cantarite azi dimineata in chiloti si tricou tongue, nu imi pun deadline si nici greutatea la care vreau sa ajung pt ca nu imi trebuie...
Vreau sa ma simt bine in pielea mea, sa ma simt bine fizic, sa imi placa cum arat, indiferent la cate kg va fi asta si data la care se va intampa asta...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-05-03 09:28:07)

Offline

 

#613 2012-05-03 09:42:41

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

multa bafta papu puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2012-05-03 11:35:17

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

papu ai tendinta de a manca mult cand "scapi" in ceva pentru ca te gandesti ca "nu am voie" si ca ceea ce faci nu e bine. Eu ziua de abateri o privesc ca pe ceva ce imi permit eu mie, nu ca pe ceva rau sau de genul "de maine ma autoflagelez pentru ce am mancat azi". Nu ma simt absolut vinovata dupa o astfel de zi cum ma simteam de exemplu daca ma abateam inainte cand tineam dieta 7 zile din 7. O vad pur si simplu ca pe o recompensa la faptul ca am fost "cuminte" in restul zilelor. Pe langa faptul ca imi face bine la psihic nici nu voi avea tendinta de a da iama in bunatati cand voi ajunge la greutatea dorita cum am patit pana acum.


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#615 2012-05-03 12:44:46

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Angel, multumesc!

Emi, asa e, de la creieras e totul, daca gandesti cum trebuie, va veni si reusita...
Tocmai de aia nu mi-am pus termen, nu ii mai zic dieta, nu ma mai gandesc cat de bine aratam acum Y ani la 5X kg, oricum dupa sarcina, apoi nastere iar de curand dupa operatia la rinichi, corpul meu s-a schimbat mult si il simt, trebuie sa ii furnizez ce ii face bine, si nu neaparat ce zice dieta X sau Y... Bineinteles ca sunt anumite principii ale unor diete care se pot urma sau adapta, dar asta depinde de fiecare persoana in parte si de ceea ce face zi de zi...

Stiu ca am citit la un moment dat de slabirea/dieta cu ajutorul autosugestiei, adica daca gandesti ca vai am mancat pizza si mi se pune direct pe coapse, creierul "receptioneaza" mesajul, bineinteles ca se si ocupa de treaba asta si clar se va depune, dar atata timp cat nu se face o tragedie din mancatul ocazional a unei prajituri, a unei pizza, etc. atunci corpul nu va mai depune...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-05-03 12:45:14)

Offline

 

#616 2012-05-03 15:46:11

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

miri, sa stii ca eu te admir ca ai mancat doar atat! nu vrei sa stii ce se intampla cand am eu o cadere....

Papu, mult succes!

Emi, ma bucur ca ai gasit regimul care sa ti potriveasca.

eu cred ca inca o perioada o sa merg pe aceeasi idee de la SB faza I cu accent pe proteine in defavoarea legumelor. deci mai spre dukan putin. apoi oi vedea. deocamdata n-am curaj sa cresc cantitatea de carbohidrati.

Offline

 

#617 2012-05-03 23:59:03

Buford
New member
Inregistrat: 2012-03-21
Mesaje: 43

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Cum am inceput lupta cu kg!?Vazand pozele in care din ce in ce eram un dovlecel mai mare de la sezon la sezon,aparent n-aveam decat intre 61-63 kg,dar eram rotofeie pentru conformatia mea si burtica de toata lumea ma credea vesnic gravida,ma demoralizasem,pai fata tanara sa n-am un picut de ambitie!?
Acolo 2 kg,culmea asta a fost targetul meu la inceput, le priveam ca fiind rezolvarea prb,un look mai bun.
Cand a venit dim dupa ce am luat decizia, m-am pus pe "treaba" dieta+sport+sustinere,imi crestea inima de bucurie,am dat repede jos cele 2 kg si fiindca ma simteam bine,am continuat procesul pana cand in 18 luni am slabit peste 10,constant,am urmarit daca am luat vreodata in greutate,n-am avut fluctuatii graficul s-a dus mereu in jos,acum stau la aceste kg de 1 an si ma mentin fara mari eforturi,deja nu le mai vad restrictii,mi se pare firesc sa fie asa cum e atat masa cat si miscarea.
De ce cred ca am fost foarte mobilizata,pentru ca asa am simtit ca ma ocup de mine,ca e un rasfat,niciodata nu-mi oferisem atata grija si timp,parca aveam o misiune frumoasa si a fost un proiect reusit.
Ca sa fie rezultate cu adevarat bune ma refer pe un interval mare de timp,trebuie sa dispui de un timp al tau zilnic, nu merge cand si cand, de aceea sfatul meu este sa nu se apuce de diete si super activitati sportive mamele de sugari sau copii f mici.Nu merge sa te tina bb toata noaptea treaza si dim tu sa nu mananci mai deloc cu gandul la dieta,nu poti face fata si organismul va ceda.
si nici dupa operatii;cred ca in cazurile acestea de solicitare maxima cel mai indicat este un regim alimentar moderat,de bun simt,cu absolut toate categoriile necesare,fara pretentii de a fi manechine,nu obeze,nu de capul nostru.
Cereti macar o data parerea unui nutritionist,daca va stiti ca n-aveti atatea informatii despre alimente,rolul fiecaruia,el stie sa jongleze cu meniul asa incat sa nu aveti carente de nimic pana la urma si sa va fie mai bine decat daca luati decizii complet dupa unii si altii,pe sistemul scapi de kg dar faci anemie.
si nu privarea de mancare e de fapt esenta unei dorinte de a arata bine ci un stil intreg de viata cat mai sanatos,din ce gandesc,degeaba te privezi de alimente dar fumezi 15 tigari pe zi si bei 4 cafele,eventual 5 beri seara la terasa.
Iti aduci simturile la limita inutil,tot corpul va fi disperat sa recupereze ce a pierdut la prima felie de pizza,la prima sarmaluta...
Nici nu credeam ca alergatura zilnica nu inseamna sport,ca de fapt important este sa faci 2 ore macar la 3 zile, ca imi plangeam de mila cata energie mi-am consumat la o curatenie generala sau la un urcat pe munte,am vazut diferenta intre a practica un sport si trebaluiala,pentru ca stiu ca deja v-am obosit,scuze,slabitul fara orice fel de sport mi se pare autodistrugere.sunt de principu combinatie sport+hrana sanatoasa si exact in ordinea asta,puteti "scapa" cand si cand la mancare si veti observa ca nu se mai depune.

Offline

 

#618 2012-05-06 08:46:45

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

82.9 saptamana asta -1.400
Ma bucur ca am slabit dar am totusi senzatia ca am mancat cam putin saptamana asta. Nu am simtit senzatia de foame dar nu prea am luat gustari si in rest am mancat cam asa:
MD: Cafea + 50 ml lapte
2 oua ochi (intr-o lingura de ulei)+telemea de vaci+castravete sau muschi de porc cu telemea de vaci, masline si castravete
P: 1/2 de piept de pui la gratar cu salata verde
C: branzica de casa + castravete sau
iaurt+muschi+telemea+masline sau
2 cremwursti cu mustar 

si in fiecare seara un bol de supa de aprox. 80 de calorii

Credeti ca e putin ce am mancat? Mi-e teama ca nu cumva din cauza caldurii sa nu am pofta de mancare si sa ma infometez fara sa imi dau seama


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#619 2012-05-06 11:32:46

Buford
New member
Inregistrat: 2012-03-21
Mesaje: 43

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Mi se pare putin la masa de pranz,ai putea sa adaugi si o garnitura,la piept de pui la gratar adaug intotdeauna orez cu legume,150 g,il fac sau cumpar punga preparata si doar il fierb,peste cantitate pun 100 ml apa,un praf vegeta si 10 ml ulei masline la finalul fierberii.(Daca nu-ti place,poti porumb,este f indicat si pentru starea de confort psihic).Ce e bine la meniul asta,il poti configura si daca nu esti acasa si trebuie sa mananci in oras, se gaseste peste tot.
Si un pic cam mult seara,ai specificat cina si ulterior supa, ori una ori alta,cel mai indicat e sa manacam pana in ora 19 si sa respectam mereu ora, nu mai mananc deloc dupa ora asta,mai beau un ceai sau un fresh.Si nici cu mezelurile nu ma inteleg, nu mananc deloc.Pentru cine le prefera,atentie la cantitatea de sare!
Alta remarca,n-ai pus nici un fruct,probabil ai uitat,macar 1 fruct pe zi.La mine fructele sunt gustarile preferate,ador merele sau grapefruitul roz pe care-l mananc asa fara zahar.

Offline

 

#620 2012-05-06 12:08:28

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Mi se pare putin la masa de pranz,ai putea sa adaugi si o garnitura,la piept de pui la gratar adaug intotdeauna orez cu legume,150 g,il fac sau cumpar punga preparata si doar il fierb,peste cantitate pun 100 ml apa,un praf vegeta si 10 ml ulei masline la finalul fierberii.(Daca nu-ti place,poti porumb,este f indicat si pentru starea de confort psihic).

Eu mananc low-carb deci in niciun caz nu pot sa mananc orez, porumb sau altele . Inainte imi mai faceam garnitura legume congelate da atata mi s-a acrit de ele toata iarna acklad incat prefer sa mananc doar salata cu carne. Abia astept sa se duca in jos pretul la dovlecei, vinete, ardei gras etcca sa pot sa imi fac iarasi garnituri.

Si un pic cam mult seara,ai specificat cina si ulterior supa, ori una ori alta,cel mai indicat e sa manacam pana in ora 19 si sa respectam mereu ora, nu mai mananc deloc dupa ora asta,mai beau un ceai sau un fresh.

Cina o iau pana in ora 20, mananc intai supa ca sa umplu stomacul iar apoi pana la 240 de calorii mananc ce am zis mai sus.

Caloric: 80 de calorii supa + 1 iaurt 80 de calorii + 1 felie de muschi 80 de calorii = sub 240 cat ar trebui sa mananc. Am mereu grija sa nu depasesc mai ales seara

Si nici cu mezelurile nu ma inteleg, nu mananc deloc.Pentru cine le prefera,atentie la cantitatea de sare!

Si eu evit mezelurile, hai sa zic ca mananc niste cremwursti o data pe saptamana iar muschiul de porc incerc sa il aleg cu cat mai putine chestii adaugate, de preferat sa fie fiert si afumat si sunt multumita.

Alta remarca,n-ai pus nici un fruct,probabil ai uitat,macar 1 fruct pe zi.La mine fructele sunt gustarile preferate,ador merele sau grapefruitul roz pe care-l mananc asa fara zahar.

Am uitat de gustari intradevar in unele zile o perioada nu am mancat fructe dar le-am readaugat de curand in alimentatie


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#621 2012-05-06 21:34:25

Buford
New member
Inregistrat: 2012-03-21
Mesaje: 43

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Am inteles,totusi dupa masa de pui si salata adauga un fruct ca mi s-a parut putin chiar si pentru mentalitatea mea-mananc ca sa traiesc,nu traiesc ca sa mananc-
Bravo ca-ti calculezi la sange caloriile, eu pana mi-am invatat portiile,am tot calculat,mai intai mi-am calculat necesarul zilnic pentru 2 tipuri,miscare intensa si intretinere.
Stiu ca la mine caloriile trebuie sa fie de minim 1780 pe zi pentru o zi cu intensitate fizica redusa,intre 1800-2000 moderata si 2000-2400 intensa.
N-am avut o dieta care sa ma restrictioneze de la un anume aliment,am exclus ce credeam ca era inainte de rau augur:maioneza,prajeli,carne grasa de porc,mezeluri,adaosuri in exces de sare si altele,sucuri acidulate...
Am invatat ca dimineata masa e obligatorie,inainte o cafea repede si mai mancam dupa 12, evident ca mai faceam si cate o criza de hipoglicemie si la masa de pranz uneori mancam dublu,imi pregatesc micul dejun mental de cu seara asa incat nu disper dim ce sa mananc si special ma trezesc cu 15 min mai devreme ca sa nu ma apuce zorul si sa plec nemancata;iarasi am invatat ca exista si cerealele integrale,inainte le foloseam doar cand vroiam sa prajesc pieptul de pui pentru snitele,acum le adaug in iaurt sau lapte,pentru un efect maxim se pun de cu seara in bol ca sa fie moi si in stomac sa se dezintegreze usor.
O si nu mai mananc pe la 10-11 la tv sau 2-3 gustari pe zi intre mese,acum un mar sau alt fruct,mai fac rabat vara cu pepenii si iau mai multe felii.
Plus pestele,de la 1 data pe luna sunt la de 2 ori pe saptamana,peste in meniu,sunt topita dupa pastrav in special.
Mezelurile le-am anulat orice tip ar fi,daca vreau un sandwich va fi din piept de pui sau branza,paine am preferat sa o iau integrala,mananc si din faina alba doar pe cea facuta de mine.
Dulciuri,primele 3 luni aproape deloc,apoi am reinceput sa imi adaug in meniu biscuiti populari,acum sunt in faza in care accept doar sa fie facute tot de mine pentru ca le pun zahar mai putin, la jumatate,fac multe tarte din fructe si chiar o felie la 2 zile mi se pare in regula.
Fructele,lactatele,oul si legumele nu le-am scos niciodata,sunt de baza.
iarna preferam de ex sa mananc seara un iaurt cu nuci,migdale,caju si un pic de fulgi de porumb,nucile astea erau supercalorice si stiu ca echivalau cu o friptura de porc numai ca erau pline de omega 3,fata de friptura plina doar de aminoacizi.
Ai punctat bine ca seara nu trebuie sa depasim,e mai greut la inceput dar obisnuim corpul si se va simti minunat cu un program de masa si alimenete sanatoase si cantitati echilibrate.

Offline

 

#622 2012-05-06 22:03:03

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Emi  applause  applause  applause

In ultima perioada si eu mananc la pranz friptura+salata .De cele mai multe ori din lipsa de timp dar si de lene tongue .

Eu am tinut-o in gafe saptamana asta grater (o gura de nu mai stiu ce la ore fff tarzii bang ) .Nu m-au afectat la cantar f rau dar psihic ma omoara grater .

Ultima oara a fost editat de mirik (2012-05-06 22:03:29)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#623 2012-05-06 22:10:20

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Buf zicea Montignac intr-una din cartile lui ca fructele trebuiesc mancate ca gustare, mancate la sfarsitul mesei fermenteaza, stau mai mult timp in stomac si provoaca gaze si balonari (lucru pe care l-am observat pe pielea mea)
miri sa stii ca nu iti face bine sa iti faci procese de constiinta . In primul rand ca ai luat o gura, nu ai mancat tot platoul, in al dpilea rand priveste acest lucru ca pe ceva ce iti dai tu TIE voie nu ca si cand nu te-ai putut abtine ... Spune-ti mereu "Mananc pentru ca asta vreau, ALEG sa mananc alimentul x pentru ca sunt un om matur care decide ce e mai bine ptr corpul lui"
Punct si de la capat


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#624 2012-05-06 22:26:39

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Emi imi permit 3 nopti la rand? Pe la 3-4 dimineata? grater Nu am reusit sa ma controlez sad . Nu de foame, nici macar de pofta. Problema este ca de ceva timp am insomnii si umblu ca zombie prin casa  bang si ce imi apare de mancare in fata trebuie sa iau o gura  bang

Azi de dimineata aveam o pofta nebuna de macaroane cu branza si m-am trezit la 6 sa iau micul dejun  forgetit


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#625 2012-05-07 08:06:18

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

miri stii ce vad la tine si sper din tot sufletul sa ma insel? Ma vad pe mine acum 2 ani cand dupa ce am ajuns la 65 de kilograme asa cum zici tu nu puteam sa ma abtin pur si simplu, parca ma controla mancarea pe mine si nu eu pe mancare


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#626 2012-05-07 09:35:17

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Miri, nu stiu ce sa iti zic sau ce sa te sfatuiesc, eu nu am avut niciodata probleme cu trezitul noaptea sau insomnii, dar dupa ce am iesit din spital, mancam seara tarziu, stateam pe la cate un film, pana pe la 11-12 noaptea si simteam nevoia sa mananc ceva inainte de culcare, si bagam cate o cana de lapte cu biscuiti... Si eu am patit ca dupa ca tineam diete cand ma vedeam la greutatea Z, ziceam ca sa gust si aia si aia ca nu o sa ma ingras prea mult... Incearca sa faci altceva, da drumul la calculator si stai pe net, sau uita-te la tv, citeste o carte, o revista, fa-ti un ceai de tei, citisem undeva ca lichidele calde dau senzatie de satietate...

In weekend si eu am facut niste prostii:
1. Sambata am facut niste hamburgeri in casa, am mancat cu pofta vreo 2... si am avut o mega durere de stomac si balonari, o usoara greata de m-am foit toata noaptea...
2. Duminica zic hai sa am grija azi ce mananc ca iar o patesc cu stomacul, am fost in parc si am baut vreo 2-3 guri de apa minerala, iar durere de stomac insotita tot de o usoara greata care abia spre dimineata m-a lasat...

Ma oftic pt ca am mai baut apa minerala sau am mai mancat hamburgeri din astia, nu am avut probleme, dar sa ma ia asa deodata?!?! Simt ca am stomacul si fizicul date peste cap, mai ales dupa operatie... Mereu obosita, dupa ce vin cu Iulia de afara, pe la 11.30, ma ia o ameteala si o somnolenta care ma tin toata ziua, parca am plumb pe pleoape, nici cafeaua nu ma ajuta, am inceput sa iau Ca+D3 de vreo cateva zile, as vrea sa iau si ceva vitamine, dar imi e teama sa nu ma loveasca vreo pofta de mancare si mai rau sa fac... Pe cuvant de nu imi vine sa mananc decat iaurt si branzica, sa beau apa si ceai, ca asa mancam in spital si nu ma durea stomacul deloc, cum am venit acasa si am inceput sa gust si sa mananc cat de cat au inceput neplacerile... bang

Stiti ceva vitamine energizante? Care mai ales sa nu dea pofta de mancare...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-05-07 09:42:37)

Offline

 

#627 2012-05-07 11:40:16

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: O dieta minune sau un alt stil de viata?

Emi ma bucur ca mi-ai spus asta puss ma ajuta sa ma controlez.

Papu eu nu prea am luat vitamine la viata mea. Doar Elevit in timpul sarcinii si nu am obs sa imi dea pofta de mancare.
Eu nu gust de mai multe ori si nici nu ma gandesc ca nu-i bai daca iau o gura.Pur si simplu apare un instinct foarte puternic sa iau o gura de mancare.Am obs ca si ziua dupa ce ma trezesc din somn am tendinta asta, sa mananc o gura de ceva  nustiu .......ciudata femeie sunt  forgetit

Azi noapte nu am mai cazut in pacat smile .M-am trezit si am avut o pornire sa ma ridic din pat dar mi-am zis "nu am niciun motiv sa ma ridic din pat! nu am nevoie la toaleta deci nu am de ce sa ma ridic din pat"


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.