homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Semne sarcina in primele zile de la conceptie?-27


#495 2012-02-20 18:47:27

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

ultima menstra a fost normala ca aspect si flux, ti s-a parut neobisnuita in vreun fel? daca da, fa un test de sarcina.
daca nu... trebuie gasita explicatia pentru spottingul ala in ziua 11. poate ai ovulat atunci, altceva nu-mi vine in minte. daca se mai repeta, mergi la medic.

Offline

 



#496 2012-02-20 21:58:26

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

andrada, bafta daca mai faci un nou test!  goodluck

Offline

 

#497 2012-02-21 00:46:35

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

scuze, aparea in mesajul meu un "nu" in plus care ii schimba sensul.

Offline

 

#498 2012-02-25 06:04:32

Darya22
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 47

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Buna fetelor, sunt noua pe forum si imi doresc mai mult k orice sa devin mamica, as avea si eu o intreabare : sunt la 9 zile de la ovulatie si stiu sigur in am facut dragoste cu sotul meu inainte de ovulatie cu 2'3 zile si apoi si in ziua ovulatiei , asadar in timpul ovulatie am avut crampe care pt prima oara mi s'a intamplat sa le simt , pana atunci niciodata nu am simtit crampe la ovulatie... apoi dupa ovulatie la 4 zile am resimtit acelesi crampe , un gust amar in gura care m'a tinut vreo 3 zile ,si akm cateodata il mai simt , la 7 zile de la ovulatie din nou am simtit crampe ff lejere ,,,iar acum la 9 zile la fel aceleasi crampe lejere k si cand mi'ar veni Cm , doar k abea pe data de 1 trb sa'mi vina,,, sanii m'au durut abea ieri si astazi cand m'am trezit ma dor dar mai putin plus k linia neagra de sub buric eu cateodata nu reuseam sa o vad niciodata , iar acum a devenit mult mai vizibila o pot vedea fff bine este mai scurta intradevar nu ajunge inka pana la buric dar se vede fata de lunile trecute ccand nu o puteam vedea aproape deloc.... credeti k astea ar puteai fi vreun semn de sarcina dupa parerea voastra?? imi doresc nespus un bobo mic, si plang de fiecare data cand citesc la fete aici pe forum fericirea lor cand le apar 2 liniute .... ma bucur enorm pt voi toate k reusiti sa ma impliniti visul.. va multumesc anticipat si ast raspunsurile voastre !!!

Offline

 

#499 2012-02-25 10:23:35

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Darya, bine ai venit smile

te cred ca iti doresti foarte tare un bebe, multe dintre noi stiu ce inseamna. dar incearca sa-ti pastrezi calmul si sa nu mai cauti simptome care oricum nu inseamna nimic in perioda in care esti tu acum. pot anunta la fel de bine o sarcina sau menstra. linea negra se contureaza mult mai tarziu in sarcina smile
eu as zice sa incerci un test de sarcina la 11 zile de la ovulatie, apoi sa repeti cu frecventa cu care te tine rabdarea, pana la testul pozitiv sau pana la aparitia menstrei, dupa caz.
mult noroc sa ai  goodluck

Offline

 

 Publicitate


loading...

#500 2012-02-25 11:37:11

Darya22
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 47

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Multumesc din suflet pt raspuns Gargarita, exact asa am gandit si eu sa astept pana luni cand se implinesc 11 zile de la ovulatie , e grea tare asteptarea asta cand iti doresti un pui mic atat de mult, dar fac tot posibilul sa ma abtin astazi sa nu merg la farmacie sa cumpar test  big_smile  sper din tot sufletul sa fie un bobo care imi provoaca senzatiile acestea .... am sa va tin la curent oricum , dk e bebe am sa intru imediat si am sa impart cu voi fericirea mea.... te pup dulce si multumesc inka o data smile

Offline

 

#501 2012-02-25 11:58:06

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Doamne ajuta  rugaciune
te asteptam cu vesti smile

Offline

 

#502 2012-02-27 16:06:30

Darya22
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 47

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

ciao fetelor, nu am facut inca testul de sarcina pt k vreau sa ast Cm'ul , dar as mai avea o intrebare ... la 2 sapt de sarcina e posibil sa iti apara niste umflaturi micute si un pic albe pe areola?? adik am avut  mici umflaturi dar akm sunt fff umflate ...mai mult decat de obicei !!!

Offline

 

#503 2012-02-27 17:25:45

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

nu suna a simptom de sarcina. mergi la dermatolog daca s-a agravat.

Offline

 

#504 2012-02-27 21:31:00

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Darya22 a scris:

ciao fetelor, nu am facut inca testul de sarcina pt k vreau sa ast Cm'ul , dar as mai avea o intrebare ... la 2 sapt de sarcina e posibil sa iti apara niste umflaturi micute si un pic albe pe areola?? adik am avut  mici umflaturi dar akm sunt fff umflate ...mai mult decat de obicei !!!

Bine v-am gasit, sunt si eu noua pe forum.

Darya uite:
"O alta schimbare a sfarcurilor pe care o femeie o poate descoperi cand ramane insarcinata sunt tuberculii lui Montgomery (glande sau umflaturi mici in jurul mameloanelor) care cresc si devin tot mai proeminenti."
...posibil sa fie vorba despre asta, iti doresc din suflet sa fie bebe!

Ultima oara a fost editat de maya2003 (2012-02-27 23:31:55)

Offline

 

#505 2012-02-27 23:41:59

Darya22
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 47

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

buna Maya, da tocmai de asta am intrebat pt k stiam ceva despre Umflaturile astea micute dar nu eram sigura 100%, astazi am observat k sunt mult mai umflate le simt lejer la deget cand le ating, si dk nu ma insel sunt si putin mai multicele,  eu sper din tot sufletul sa nu mai vina Cm , peste 2 zile ar trb sa'mi apara ... te tin la curent big_smile ....iti multumesc pt raspuns si eu iti doresc mult noroc si tot ce vrei , te pup puss
applause

Offline

 

#506 2012-02-28 09:57:14

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

eu nu cred ca reactia asta poate aparea atat de devreme...

Offline

 

#507 2012-02-28 10:46:12

Darya22
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 47

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

...totul depinde de organismul fiecarei femei Anca , peste 3 zile am sa imi fac testul de sarcina si daca este pozitiv atunci am sa fiu sigura k pot aparea si mai devreme !!

Offline

 

#508 2012-02-29 09:20:50

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

succes, sa fie cu doua liniute! goodluck

ce voiam eu sa spun e nu ca nu ai fi insarcinata, pt ca nu am de unde sa stiu asta si chiar iti doresc sa ti se indeplineasca dorinta, ci ca ar putea fi de la altceva recatia aceea si ar fi bine sa intrebi un dermatolog ce se intampla. dar mai astepata 2 zile sa vezi si rezultatul testului.

Offline

 

#509 2012-02-29 11:03:52

Darya22
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 47

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Sper si eu k stau numai intr'o tensiune Anca ... abea ast sa vina ziua de maine sa vad daca vn cm sau nu si sa stiu un rasppuns sigur k numai in stres sunt de cand banui k as putea fi graviduta.... dar nu ma mananca nu ma ustura nu simt nimic anca ...sunt doar acolo si atat ..nustiu...oricum sper si eu sa fie 2 liniute rezultatul ! te pup:*

Offline

 

#510 2012-03-01 12:20:17

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Darya, cum e? ai facut testul? am citit dincolo ca ai sangerari sad.
umflaturile cum mai sunt, tot asa? daca arata ciudat, e mai bine sa te vada un doctor, sa fii tu sigura ca e totul in regula.

Offline

 

#511 2012-04-26 16:58:46

gaby2007
Membru
Inregistrat: 2012-04-26
Mesaje: 4

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

buna fetelor sunt noua pe aici dar am si eu o problema si poate ma ajutati su un sf

iau ac microgynon din noiembrie 2011  am luat pana in martie apoi am, facut o pauza de o luna iar can a venit ciclu pe 27 martie am inceput o noua folie ...acum amluat pastilele corect pana in data de 13 aprilie apoi am facut o copnfuzie ..era sambata si am crezut ca e vineri si cand mama uitat pastila era luata deja ( dar in final era sambata si pastila nu am luat ) duminca am avut un contact sexula cu ejaculare interioara apoai am plecat la tara si am uiat folia de pastile acasa ..acum rezulta ca eu nu am mai luat pastila nici duminica si nici luni eram la ultimile 3 pastile din folie   deci ce credeti e sanse sa fiuinsarcinata

inca o data  fara pastila inainte si dupa contact sexul samabta nu am luat pastila , duminica am avut contact ,duminica fara pastila si luni fara pastila .....

mentionez ca ciclu trebuia sa apara pe data de 22-23 aprilie la care la mine a aparut pe 17 catev apicaturi rozalii clare , pe 18 cateva picaturi maronii doar cand merceam la wc , pe 19 la fel ca pe 18 ..adunat asa in 3 zile nu am avut nici o jumate de zi de ciclu normal puneam un absorbant si il laum doar cu 2-3 picaturi maronii si uscat ....iar in ziua de 23 aprilie au aparut iar cateva pete roz... imi puteti da si mie un sfat ? ca sa merg la medic credeti ca este prea devreme ?


madalina 2007

Offline

 

#512 2012-05-03 14:18:31

Claudia Nutu
Membru
Inregistrat: 2012-05-02
Mesaje: 3

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Buna ziua fetelor, sunt in a 6 a zi de la conceptie si va spun sincer ca ma doare burta destul de tare si ovarele exact cum povesteati voi la inceput. Sper din inima sa fie sarcina. CM este de 28 de zile. In aprilie mi-a venit pe 12 iar acum in mai il astept pe 9 mai. Daca nu vine pe 9 mai am sa imi fac un test sa vad daca e bebelica sau nu. Credeti ca este posibil sa ma doare burtica asa ?


Vreau bebe

Offline

 

#513 2012-05-17 15:49:50

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Semne sarcina in primele zile de la conceptie?

Buna fetele!
Am si eu o mare rugaminte la voi daca puteti sa ma ajutati in aceasta privinta?
Ce simtome apar cind esti insarcinata in afara de intarzierea menstruatiei?
Sau eu imi doresc prea mult un copil si mi se pare?
Deci sa va scriu in citeva cuvinte ce simt:
Seara cind ma intorc de la servici sunt f epuizata deci adorm in masina,am dureri de spate si de ovare?
Creede-ti ca e vreo sansa sa fiu  ins?
Ciclul l-am avut pe 2 mai si in a 8 zi dupa am inceput sa am contact cu viitorul sot,abia astept sa pot sa imi fac un tesc sa vad daca avem noroc?
Peste cite zile pot sa fac testul?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.